Certyfikaty PDP

Transparentność w zakresie przetwarzania danych osobowych przez firmy oraz instytucje to dziś nie tylko podstawa budowania zaufania w relacjach z partnerami biznesowymi czy klientem indywidualnym, ale wręcz obowiązek, którego zaniechanie może firmy kosztować utratę wizerunku, klientów, ale także wiązać się z wysoką karą pieniężną.

Dlaczego to ważne?

Wchodzące w życie 25 maja 2018 roku Rozporządzenie Unijne unifikujące przepisy dotyczącego ochrony danych osobowych w całej Unii Europejskiej znacząco zaostrzają obowiązki administratorów danych osobowych i wprowadzają bardzo wysokie kary za nadużycia oraz zaniechania w tym obszarze.  

Wychodząc naprzeciw wyzwaniom, jakie stoją przed firmami, PDP Group opracowała unikatowy system certyfikacji dla podmiotów przetwarzających dane osobowe i rozumiejących potrzebę utrzymania wysokich standardów i konieczność przestrzegania przepisów prawa.

Korzyści

Certyfikaty PDP zapewniają Państwa firmie zdecydowaną przewagę konkurencyjną ponieważ są świadectwem tego, że przetwarzane w Państwa firmie dane osobowe podlegają ścisłym regulacjom zgodnym z obowiązującymi przepisami o ochronie danych osobowych. Posiadając certyfikat PDP Group dajecie Państwo swoim kontrahentom oraz klientom jasny komunikat o tym, że dane, które Wam powierzają są chronione na najwyższym poziomie.

  • Pozytywne przejście procesu certyfikacyjnego zwiększa wiarygodność firmy oraz kształtuje jej pozytywny wizerunek, plasując ją w elitarnym gronie firm świadomych istoty dbania o bezpieczeństwo danych, którymi operują.
    Biorąc pod uwagę różny poziom w zakresie przetwarzania danych osobowych w zależności od działalności firmy, PDP Group jako pierwszy podmiot w Polsce oferuje w ramach certyfikacji 3 stopnie certyfikatów.
  • Państwa kontrahenci powierzając Wam dane osobowe, których są administratorem otrzymają jasny przekaz, że zagadnienia związane z ochroną danych, za które ponoszą odpowiedzialność stanowią w Państwa firmie jeden z najwyższych priorytetów.
  • Również osoby fizyczne, których dane są przetwarzane przez Państwa firmę w ramach świadczonych usług, chętniej zdecydują się na zakup usługi, czy towaru wiedząc, że ich dane przetwarzane będą zgodnie z obowiązującym prawem i na zasadach dobrej współpracy na linii firma – klient.
  • Certyfikaty PDP potwierdzone przez niezależną grupę ekspertów wprowadzają w obszar ochrony danych osobowych nową jakość i powodują przeniesienie oceny sposobu przetwarzania tych danych na niespotykany dotąd poziom.

Certyfikaty

Business Certificate

Business Certificate

Certyfikat jest potwierdzeniem tego, że dana firma we wszystkich obszarach swojego działania stosuje dobre praktyki w zakresie przetwarzania danych osobowych, które są zgodne z obowiązującymi przepisami. 

Sprawdź więcej informacji

Project Cerfificate

Project Cerfificate

Certyfikat jest potwierdzeniem prawidłowości pod kątem ochrony danych osobowych w  realizowanych przez firmę projektach. Potwierdza również zgodność systemów informatycznych wykorzystywanych do przetwarzania danych osobowych z obowiązującymi przepisami.

Sprawdź więcej informacji

Database Certifacte

Database Certifacte

Certyfikat jest potwierdzeniem legalności i zgodności warunków przetwarzania danych osobowych w konkretnym zbiorze/ bazie danych danej firmy.

Sprawdź więcej informacji

3 proste kroki do pełnej zgodności

Skontaktuj się z ekspertem

Zamów nasze usługi i sprawdź sam
ile możemy dla Ciebie zrobić.

22 297 22 99 biuro@pdpgroup.pl ul. Grochowska 75/77
04-186 Warszawa
Skontaktuj się z ekspertem

Chcesz o coś zapytać? Zadaj nam pytanie, chętnie pomożemy!

Skontaktuj się z nami